Спілка споживчих товариств

Новини


15.03.2016

Збори Ради Спілки споживчих товариств «СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

10 березня відбулись четверті збори Ради Спілки споживчих товариств «СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» другого скликання.

Крім членів Ради споживспілки на збори були запрошені голови правлінь споживчих товариств, головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники підприємств споживчої кооперації, фахівці споживспілки.

У роботі зборів взяв участь заступник голови правління Укркоопспілки Лясковець Олег Анатолійович.

В доповіді голови правління Споживспілки Мирошниченка Анатолія Костянтиновича «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2015 році та завдання щодо подальшого розвитку у 2016 році», було надано глибокий, системний аналіз досягнень кооператорів, як в цілому по області, так і окремих галузей, районів, споживчих товариств та підприємств споживчої кооперації.

 

Не зважаючи на складну ситуацію в країні і, особливо в області, де показники природного скорочення населення найвищі в Україні, споживча кооперація Чернігівщини, успішно поєднуючи всі форми і методи господарювання, продовжує розвиватись.

За звітний рік обсяг роздрібного товарообороту, включаючи підприємців-працівників системи, в порівнянні з 2014 роком, зріс на 8,6% і становить 279 млн. грн., з них оборот закладів ресторанного господарства майже 44 млн. грн.

Більше 45% загальних обсягів, або майже 130 млн. грн. - це здобутки Ніжинської, Ріпкинської, Городнянської райспоживспілок

Серед лідерів – маркети Городнянського міського споживчого товариства, Ріпкинського коопунівермагу, ПСК «ЧеКоС» облспоживспілки, а також маркети, що працюють в сільській місцевості: с. Х. Озеро та с. Омбиш Хорошеозерянського споживчого товариства, Вертіївського споживтовариства, Талалаївського споживтовариства.

Не пройшло повз увагу й відкриття у минулому році 2 нових магазинів із сучасним програмним забезпеченням, один з яких відкрито спільно з Лемешівським споживчим товариством, тож торгівельна мережа поповнилась гідними наслідування підприємствами.

З великою гордістю в доповіді було відмічено роботу трудового колективу і особисто директора та шеф-кухаря ресторану «Старий Чернігів», які вкладаючи свої знання, досвід і душу у спільну справу, мають кращий результат серед підприємств галузі.

Підприємствами споживчої кооперації в минулому році вироблено промислової продукції на 30,6 млн.грн.

Особливо було відзначено Городнянську райспоживспілку і, зокрема, її виробничо-торгівельне об’єднання, яке завдяки щорічному технічному переоснащенню виробництва, постійному розширенню асортименту продукції впевнено очолює рейтинг серед виробничих підприємств області. Хлібокомбінат Ріпкинського міського споживчого товариства завдяки постійному оновленню асортименту та плідній співпраці як із системними, так і позасистемними покупцями, продовжує нарощувати обсяги виробництва хлібобулочних виробів.

Хоч 2015 рік, як зазначив доповідач, не можна вважати переломним, тобто тим, що дає поштовх для поступального руху вперед, проте фінансові здобутки – чистий прибуток з урахуванням напрацювань підприємців зросли більш ніж у 2 рази і становлять майже 11,8 млн.грн. Голова правління акцентував увагу присутніх, що порівнюючи прибутки останніх трьох років з попередніми трьома, ефективність господарювання підвищилась в п’ять з половиною разів.

До речі, найбільш прибутковими є Ріпкинська, Городнянська, Ніжинська, Носівська райспоживспілки.

Суттєве збільшення прибутковості дало змогу вкласти в розвиток матеріально-технічної бази більше 9,1 млн. грн. На поліпшення, ремонти та придбання основних засобів, Облспоживспілкою витрачено більше 3,4 млн.грн., Ніжинською райспоживспілкою – 1,7 млн.грн., Городнянською, Ріпкинською та Носівською близько 2,5 млн. грн.

Голова правління підкреслив, що лише ті споживчі товариства мають певні результати у своїй діяльності, де керівництво та трудові колективи серйозно займаються осучасненням виробництва, маркетингом та удосконаленням стратегії просування продукції на ринок і знаходять нові форми співпраці.

Також на Раді були розглянуті питання кадрової роботи, залучення молодих фахівців, омолодження системи, підвищення соціального захисту працюючих.

Розглянувши всі питання порядку денного і затвердивши відповідні постанови, Правління Споживспілки спільно з обкомом профспілки працівників споживчої кооперації нагородили кращі трудові колективи та керівників райспоживспілок, споживчих товариств, підприємств за добутки у господарсько-фінансовій діяльності, розвиток своїх підприємств і покращення матеріально-технічної бази, Почесними грамотами, подарунками і відзначили грошовими преміями.

Після завершення роботи, начальником відділу розвитку торгівлі і маркетингу Салієм С.Г., для керівників районної ланки було проведено презентацію з відкриття сучасних підприємств торгівлі, під час якої представлено відеоролик про роботу кооперативних маркетів області і презентовано концепцію «Розвитку мережі маркетів в системі споживчої кооперації області».

«Споживча кооперація – це об’єднання громадян для досягнення поставленої мети. Тож поставте собі за ціль – постійний розвиток системи і разом у нас все вийде», - такими словами завершив свій виступ А.К.Мирошниченко.