Спілка споживчих товариств

Новини


19.04.2018

Новина

Європейські стандарти в Чернігівській кооперації

11-12 квітня у Києві та Чернігові відбулось засідання 16 членів Правління ЄвроКооп (EuroCoop) з 11 країн Європи. Це надзвичайно важлива подія, яка за своїм масштабом є першою не тільки в сучасній історії країни, а й з часів створення споживчої кооперації в Україні

1 (1день Київ) 2 (1 день Київ)

Перший день розпочався із робочого засідання в приміщенні Укркоопспілки в Києві. Цей захід в черговий раз засвідчив, що Укркоопспілка є рівноправним членом поважної міжнародної структури, без якої кооперативний рух сьогодні уявити неможливо. Адже ми демонструємо нашим європейським колегам свою історію, традиції, сучасні принципи розбудови кооперативного руху.

ЄвроКооп (EuroCoop) – організація, яка була заснована в 1957 році, і була однією з перших неурядових організацій, яка була визнана Європейською Комісією. Сьогодні вона об'єднує національні асоціації споживчих кооперативів у 19 європейських країнах; представляє 5000 організацій на місцевому/регіональному рівнях; надає робочі місця близько 500 000 громадян по всій Європі; налічує 36 000 точок продажу; щодня обслуговує 32 мільйони споживачів. Разом, підприємства ЄвроКооп (EuroCoop) є найсильнішою роздрібною силою в Європі, річний обіг коштів якої становить 79 мільярдів євро.

Членство у міжнародних структурах, зокрема у ЄвроКоопі, дає можливість перейняти кращі традиції, практики розбудови споживчої кооперації різних країн, зрозуміти і долучитися до світових та європейських тенденцій. Без такої єдності та взаєморозуміння на міжнародному рівні сьогодні просто неможливий повноцінний розвиток.

Серед основних питань, що розглядались на засіданні були: потенціал споживчої кооперації в Україні, її структура та напрями діяльності; встановлення зв’язків між кооперативними і інноваційними принципами; освіта та молодь в сучасному світі; робота кооперації в сільській місцевості.

«…70% кооперативних об’єктів споживчої кооперації України перебувають у сільській місцевості. Це важливо тому, що капітал зазвичай працює тільки там, де є прибуток. А кооперація намагається принести блага туди, де немає великого прибутку. Це дуже типовий кооперативний підхід і мене вразило те, що ви його зберегли», - зазначив Массімо Бонгіованні, Президент ЄвроКооп.

Другий день розпочався із візиту європейських колег до поліграфічного комбінату COOP-media, який знаходиться у Броварах, а потім гості завітали до нашого древнього Чернігова.

3 (2 день Чернігів)

В першу чергу члени делегації ознайомились з роботою мережі магазинів «ЧЕКОС» Чернігівської облспоживспілки, яка, як зазначили гості, відповідає стандартам країн Євросоюзу. Представники ЄвроКооп були приємно вражені якістю складових більше десяти видів хлібобулочних виробів, що виробляється під власною торговою маркою «Наш Пекар».

4 (маркети мережі ЧЕКОС)

Також європейські колеги відзначили якість продукції, обслуговуванням та  різноманіттям страв кафе «Еклер» та ресторану «Старий Чернігів».

Проблема наявності професійних кадрів була обговорена під час зустрічі представників ЄвроКооп, викладачів та студентів на Дні відкритих дверей кооперативного коледжу Чернігівської облспоживспілки. Голова правління Чернігівської облспоживспілки Анатолій Мирошниченко зазначив, що сьогодні надзвичайно гостро стоїть проблема якості роботи і кадрового потенціалу в районах області, зокрема, маленьких населених пунктах, куди не заходять крупні торгові мережі, але активно розвивається кооперативна торгівля. Саме тому, за його словами, важливим було зберегти навчальний заклад та надати йому новий поштовх для розвитку. «Незважаючи на те, що в Україні щороку закривається десятки навчальних закладів, - Чернігівській кооперації вдалося зберегти навчальний заклад, який готує фахівців як для системи, так і для всього робочого ринку регіону. Кооперативний коледж нині є візитною карткою кооперації області, саме завдяки йому наші підприємства отримують кваліфікованих співробітників, адже тут діє  ряд програм для безкоштовного навчання молоді з районів. В свою чергу кооперація є базою для проходження практичної підготовки студентів як в мережі наших магазинів, ресторанів, так і на виробництві. Тому я переконаний, що власний навчальний заклад – це наша перевага перед конкурентами».

13

Нині в Україні багато говорять про європейські цінності, декларують зобов'язання, хоча Європа повинна бути в голові людей, а не за географічним принципом. Все починається з нас: порядок у голові, в своєму будинку, під'їзді, на вулиці, в місті. Люди повинні навчитися не руйнувати, а творити, будувати, створювати нове, захищати приватну власність, жити не сьогоднішнім днем, а думати на перспективу, про майбутнє в якому будуть жити діти. «Досвід наших європейських колег показує нам, що  ми здатні побудувати Європу в Україні. Взявши кращі сучасні досягнення ЄвроКооп, досвід кооператорів України і цілеспрямованість молодих людей, які працюють в нашій команді, ми зможемо досягти будь-яких поставлених цілей», - підкреслив Анатолій Мирошниченко під час спілкування з європейськими колегами.

 

Відео візиту членів Правління ЄвроКооп (EuroCoop) в Чернігів

 

Прес-служба Чернігівської облспоживспілки