Спілка споживчих товариств

Новини


22.10.2018

Семінар-нарада

Після участі представників Чернігівської облспоживспілки в роботі  семінару-наради із заступниками голів правлінь спілок споживчих товариств з питань торгівлі, яка відбулась у Закарпатській облспоживспілці, правлінням прийнято рішення провести обласну семінар-нараду з головами правлінь, заступниками голів правлінь з питань торгівлі райспоживспілок, райспоживтовариств, на базі Ніжинської райспоживспілки.

44641869_2155736648013245_5602285732367433728_n

Головною тематикою цього заходу  були  питання про місце кооператорів області в загальних показниках діяльності споживчої кооперації України за 1 півріччя поточного року, впровадження ритейлу в районній ланці  та окремих споживчих товариствах, рентабельність магазинів у невеликих населених пунктах, проблематика закритої мережі та оплата праці працівників системи.

Роботу розпочали з  огляду  об’єктів Талалаївського споживчого товариства: «Маркет», кафе, магазину непродовольчих товарів в с.Талалаївка та магазину  в с.Хвилівка. В свою чергу, голова правління Талалаївського споживчого товариства Резвін Тамара розповіла про деталі організації торгових процесів, впровадження їх  автоматизації, яке відбулося за підтримки Облспоживспілки,  та про складові конкурентоспроможності  з приватним бізнесом.

2 3

Окрім сучасного стану магазинів, з відпрацьованим асортиментом та гостинним персоналом, незабутнє враження на учасників семінару справило кафе з літнім майданчиком, а також гідна зарплата всіх працівників.

Безпосередньо від голови правління Ніжинської райспоживспілки Прядко Надії, учасники наради почули як працює мережевий ритейл у споживчих товариствах Ніжинського району, де в кожному з них  діють розподільчі склади. Це дозволяє здійснювати замовлення товарів, контролювати асортимент і роздрібні ціни, вести договірну роботу і вчасно проводити розрахунки з контрагентами і, як наслідок,  підвищувати свої доходи за рахунок маркетингових послуг.

Наступним було Вертіївське споживче товариство, де учасники відвідали магазин формату «Маркет», оглянули кафе «Пролісок» та магазин непродовольчих товарів «Господар» та в ході спілкування з  головою правління споживчого товариства Сидорець Ольгою, дізнались про особливості роботи підприємства.

6

На долю СТ припадає понад 25% роздрібного товарообороту району, здійснює воно свою діяльність через 15 об’єктів торгівлі та ресторанного господарства. Вертіївське СТ займає перше місце серед інших кооперативних організацій системи Ніжинської райспоживспілки по продажу товарів з розрахунку на 1 жителя. Обсяг роздрібного товарообороту має тенденцію до зростання із року в рік. Успішно працюють 2 маркети та кафе «Пролісок» з літнім майданчиком. Також є магазини  «Господар» та «Агро» з широким асортиментом непродовольчих товарів. Варто відзначити, що за кожним з цих об’єктів стоять люди, справжня команда у кількості 46 чоловік, які роблять усе для того, щоб не втратити свої позиції серед конкурентів.

Об’єкти СТ виконані у фірмовому стилі. Відчувається, що над кожним квадратним метром працювала рука справжньої господині, адже тут все продумано до дрібниць: від екстер’єру до торгового та холодильного обладнання.

Не зважаючи на розвинену матеріально-технічну базу, головним завданням для місцевих кооператорів було і залишається збереження довіри покупців. Це все здійснюється завдяки постійному розширенню асортименту, доступним цінам і високому рівню обслуговування.

Голова правління споживчого товариства Ольга Олександрівна Сидорець розповіла: «Для того, щоб бути на гребні хвилі, ми стараємось працювати так, щоб бути попереду комерційних структур, а їх у нашому населеному пункті більше 9. Постійно оновлюємо асортимент товару, хочемо, аби покупці бачили на вітринах новинки, щоб були впевнені, що вони якісні та за прийнятною ціною. Попри те, що живемо в селі, у нас завжди є свіжі овочі та фрукти, маємо чітку систему завозу хліба, ковбасних виробів, рибної продукції. На це все звісно впливає і той факт, що у нашій мережі продовольчих магазинів діє розподільчий склад. Також причиною для гордості є кафе «Пролісок», куди щодня місцеві жителі та гості із сусідніх районів заходять поласувати смачними сніданками, обідами та вечерями».

4

До речі, банкети з нагоди дня народження, ювілею або корпоративу в кафе «Пролісок» звичайна справа. Цей заклад користується неабиякою популярністю, тому що розташований у мальовничому природному куточку. Окрім смачної домашньої кухні та високого рівня обслуговування, гостей чекає приємний сюрприз: на території серед квітників є повністю облаштований літній майданчик із малими архітектурним формами на різну кількість гостей, дитячою зоною та критою сценою для танців, де можна відпочити від щоденної метушні. Сьогодні послугами закладу залюбки користуються  завдяки старанню та бездоганній репутації голови правління Ольги Сидорець, яка вже більше 17 років працює в системі споживчої кооперації, з них 6 років – головою споживчого товариства.

5

Кооператори Вертіївського СТ не зупиняються на досягнутому, сьогодні продовжується робота по вдосконаленню торговельної мережі: відбувається  реконструкція закритого  магазину під кафе в с. Липів Ріг та закусочної в с. Вертіївка. Сподіваємось, що і в подальшому результатом всіх вкладених сил буде стабільність, рентабельність та радість покупців, що стане ще міцнішим фундаментом для авторитету кооперативної організації області.

За підсумками наради, головою правління Споживспілки Мирошниченко Анатолієм було визначено і озвучено ряд першочергових  та невідкладних завдань: прикласти максимум зусиль для відпрацювання торгової мережі відповідно до вимог сьогодення, але  повністю, починаючи з облаштування стоянки, екстер’єру, інтер’єру, встановлення вивіски та забезпечення належної асортиментної політики. Магазини та інші об’єкти нерухомості, що не використовуються передати в позасистемну оренду  за  економічно обґрунтованими ставками, а орендарі, в свою чергу, повинні підтримувати магазин у належному стані. У сфері торгівлі та ресторанного господарства, де працюють кооператори, визначальним є людський фактор і правління споживчих товариств мають забезпечити гідні заробітні плати для своїх працівників, що  є запорукою успіху.

«Споживча кооперація завжди була в авангарді всіх позитивних змін та новацій, тому необхідно робити все можливе, щоб наші підприємства йшли в ногу з часом та відповідали вимогам сьогодення».