Спілка споживчих товариств

Новини


04.12.2018

Відбувся з’їзд облспоживспілки

27 листопада відбувся ХVІІ з’їзд Чернігівської облспоживспілки. З доповіддю про роботу Ради та правління облспоживспілки за звітний період виступив голова правління облспоживспілки Анатолій Мирошниченко.

У своєму виступі Анатолій Костянтинович, зробив глибокий, системний аналіз досягнень кооператорів не лише за звітний період, але й у порівнянні з 5-ма роками, які йому передували.

За неповні 5 років отримано 20,4 млн.грн. чистого прибутку, в розвиток матеріально-технічної бази та придбання основних засобів здійснено 24,9 млн.грн. капіталовкладень (для порівняння за 2009-2013 роки: прибуток склав 1,8млн.грн., капіталовкладення – 8,7 млн.грн.).

За звітний період проведено значний комплекс робіт по впорядкуванню структури власного господарства, відпрацюванню усіх галузей діяльності і окремих її підприємств, приведенню їх до належного стану.

Вперше за багато років розпочато проектування та будівництво нових об’єктів, проведена реконструкція та фінансове оздоровлення діючих підприємств.

Самою облспоживспілкою в розвиток матеріально-технічної бази вкладено майже дев’ять з половиною мільйонів гривень, з них в режим енергозбереження близько 5 мільйонів гривень.

Завдяки здійсненню заходів по капітальному ремонту, утепленню, впорядкуванню прилеглої території створено комфортні умови для всіх її користувачів. Адмінбудівля облспоживспілки за досить короткий час стала окрасою мікрорайону та одним із найпрестижніших офісних центрів Чернігова.

Значна увага приділена питанням охорони праці, пожежної безпеки, замінена пожежна сигналізація, встановлено адресна система оповіщення, проведено монтаж системи блискавкозахисту, ремонт існуючої системи димовидалення, проведено поточний ремонт та диспетчеризація ліфтів, тощо.

Важливі зміни відбулися і у головних галузях споживчої кооперації – торгівлі та ресторанному господарстві. Чернігівська область - одна із 3 областей України, де у споживчій кооперації створено мережевий ритейл із об’єднанням різних власників.

Роздрібна торгівельна мережа налічує 5 сучасних маркетів, товарооборот яких з 15,5 млн. грн. у 2014 році збільшився до 42 млн. грн. у 2017, або у 2,7 разів і всі вони є конкурентоздатними на ринку. На основі ретельного аналізу запроваджується оптимальна цінова та асортиментна політика.

Обсяг товарообороту ресторанного господарства за 2017 рік склав 9,8млн.грн., прибуток 1,2млн.грн.. У звітному періоді здійснено ряд заходів по модернізації та реконструкції внутрішніх приміщень ресторану «Старий Чернігів», кафе «Еклер» у м. Чернігові та смт. Ріпки, ресторану в смт. Ріпки.

Висока оцінка наших маркетів та закладів ресторанного господарства була дана європейськими колегами, коли у квітні 2018 року ми приймали делегацію 16 членів Правління ЄвроКооп(EuroCoop) з 11 країн Європи.

Правління облспоживспілки докладає багато зусиль для допомоги кооперативному коледжу. В рамках програми Стратегії розвитку Чернігівського кооперативного коледжу, починаючи з січня 2015 року, активним студентам-відмінникам надаються щомісячно 10 стипендій правління облспоживспілки. За рахунок коштів облспоживспілки навчається 30 студентів з 2017 року та 18 студентів – з поточного року. Запроваджено галузеве замовлення на підготовку молодших спеціалістів за направленнями підприємств та організацій системи споживчої кооперації області. Нині за направленнями кооперативних організацій області навчається 52 студенти (із них в п.р. – 20 осіб).

На базі навчального закладу у червні 2017 року проведена Рада директорів та ректорів ВНЗ Укркоопспілки, 15 листопада цього року - Рада директорів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації області.

Постійно в полі зору правління - створення безпечних і здорових умов праці, соціальний захист працюючих.

У 2015 році первинна профспілкова організація апарату облспоживспілки нагороджена дипломом Федерації професійних спілок України у номінації кращий колективний договір у сфері споживчої кооперації.

На завершення свого виступу Анатолій Костянтинович зазначив, що облспоживспілка та її суб’єкти господарювання зорієнтовані на досягнення успіху, примноження традицій кооперативного руху, подальший розвиток та зміцнення споживчої кооперації.

На з’їзді заслухано звіт ревізійної комісії облспоживспілки, з яким виступив в.о.голови ревізійної комісії Сергій Фесюн, обрано новий склад Ради та ревізійної комісії облспоживспілки.

Після завершення з’їзду, в присутності делегатів, відбулись перші збори Ради облспоживспілки, на яких головою правління облспоживспілки обрано Анатолія Костянтиновича Мирошниченка.

 

Олена Губар