Спілка споживчих товариств

Новини


30.01.2019

Проведено тренінг

28-29 січня в Чернігівській Споживспілці проведено тренінг на тему «Впровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів», який провела Аліна Ткаченко, кандидат технічних наук, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

На захід були запрошені голови правлінь, заступники голів правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, керівні працівники Споживспілки, облспоживспілки, керівники підприємств облспоживспілки. Важливо відмітити, що такі навчання Чернігівська Споживспілка спільно з Полтавським університетом економіки і торгівлі проводить не вперше.

На ІІІ з’їзді Споживспілки, який відбувся наприкінці минулого року, у своїй звітній доповіді голова правління Анатолій Мирошниченко зазначив: «Вимоги законодавства до виробництва та просування продукції на ринку вже чітко визначені законодавством, у нас залишилось зовсім небагато часу до впровадження системи НАССР – системи безпеки якості харчових продуктів. Великі, потужні підприємства, які до того ж введені в минулому сторіччі, вимагають проведення великого комплексу робіт і значних капіталовкладень.

За кордоном люди більше довіряють і вважають якісною в першу чергу – продукцію власного виробництва. Тому, говорячи про найближчу перспективу для цієї галузі, можна з впевненістю сказати – її очікують кардинальні зміни.»

Тому, вже на початку року, правлінням Споживспілки було прийняте рішення про проведення навчання з відповідальними працівниками, адже всі оператори ринку харчових продуктів до 20 вересня 2019 року повинні впровадити систему НАССР. Основною метою впровадження системи НАССР є забезпечення безпеки харчової продукції на всіх етапах харчового ланцюга «від лану – до столу».

«Університет буде проводити навчання операторів ринку харчових продуктів у системі споживчої кооперації України, а ваша область перша проводить такий тренінг. Адже тренінги зараз надзвичайно актуальні, вони дають можливість отримати знання про систему НАССР, закріпити їх шляхом відпрацювання практичних кейсів, набути практичні навички з розроблення документації. Завдяки спільним консолідованим зусиллям науковців та виробників кооператори зможуть своєчасно впровадити систему НАССР на підприємствах, які є операторами ринку харчових продуктів», - розповіла Аліна Ткаченко.

Тренінг мав інтерактивний характер: учасники не лише слухали, але й ставили запитання тренеру, обговорювали проблеми між собою, практично відпрацьовували базові навички розроблення програм тощо. Наприкінці всім учасникам був вручений сертифікат, який засвідчує проходження даного навчання.

Такі тренінги Споживспілка планує провести в районах, щоб фахівці, які будуть займатись безпосередньо впровадженням системи, пройшли відповідне навчання та отримали практичні навички

 

 

Олена Губар